Ciepłomierze to nasza pasja

Ciepłomierzami zajmujemy się od ponad 20 lat. Obecnie w naszej ofercie posiadamy nie tylko cały typoszereg ciepłomierzy od ultradźwiękowych po tachometryczne, ale również urządzenia kompaktowe oraz części zamienne do ciepłomierzy innych producentów.

Posiadamy laboratorium o największej w Polsce zdolności legalizacji ciepłomierzy.

Jesteśmy dystrybutorem w Polsce ciepłomierzy produkowanych przez światowych liderów: Landis + Gyr , Qundis, Sensus

Landis + Gyr jest producentem ciepłomierzy ultradźwiękowych o zakresie przepływów od 0,6 m3/h do 60 m3/h przeznaczonych zarówno do użytku w zastosowaniach przemysłowych, jak i mieszkaniowych. Ciepłomierz produkowane przez Qundis, to urządzenia przeznaczone do zastosowań mieszkaniowych. Są produkowane zarówno w konstrukcji mechanicznej, jak i ultradźwiękowej.

qheat5

QHeat5

Kompaktowy ciepłomierz mechaniczny, standardowo wyposażony w optyczne wyjście danych IrDA oraz dodatkowe złącze do współpracy z modułami komunikacyjnymi.

ciepłomierz T230

T230

Kompaktowy ultradźwiękowy ciepłomierz T230 przeznaczony jest do pomiaru przepływu i zużycia ciepła w mieszkaniowych instalacjach grzewczych.

Ciepłomierze T330

T330

Ciepłomierze T330 charakteryzuje się wysoką dokładnością pomiarów, stabilnością i jest pozbawiony łatwo zużywających się elementów mechanicznych.T550

Ciepłomierz T550 przeznaczony jest do pomiaru zużycia ciepła w węzłach cieplnych lub instalacjach centralnego ogrzewania.


Legalizacja ciepłomierzy, ekspertyzy, naprawy


LEGALIZACJA

Posiadamy największe w Polsce laboratorium metrologiczne do sprawdzania elementów ciepłomierzy. Sprawdzamy i legalizujemy wszystkie typy przetworników przepływu, zarówno mechanicznych, jak i ultradźwiękowych, integratorów elektronicznych i czujników temperatury.

EKSPERTYZY

Oferujemy wykonanie ekspertyz poprawności wskazań urządzeń pomiarowych takich jak wodomierze, liczniki ciepła i ich elementy składowe. Ekspertyzy wykonujemy wykorzystując własne zaplecze laboratoryjne. Wykonujemy także badania zmęczeniowe wodomierzy i przetworników przepływu.

NAPRAWY

Świadczymy usługi w zakresie napraw wodomierzy oraz ciepłomierzy elektronicznych do wody. W tym: elektronicznych przeliczników wskazujących do ciepłomierzy, czujników temperatury, wodomierzy i przetworników przepływu do ciepłomierzy.

STANOWISKA
LEGALIZACYJNE

Santech jest producentem stanowisk do legalizacji wodomierzy, ciepłomierzy oraz ich elementów składowych.