Santech - wodomierze i ciepłomierze

Ciepłomierze

Ciepłomierze Santech

Historia ciepłomierzy Santech trwa nieprzerwanie od 30 lat. Zaliczamy się do największych dostawców urządzeń pomiarowych w Polsce.  W naszej ofercie posiadamy ciepłomierze ultradźwiękowe mieszkaniowe i przemysłowe, ciepłomierze mieszkaniowe mechaniczne, mechaniczne do pomiaru układów glikolowych oraz zastosowań specjalnych. Oferujemy również części zamienne do ciepłomierzy innych producentów.

Posiadamy laboratorium o największej w Polsce zdolności legalizacji ciepłomierzy.

Jesteśmy dystrybutorem w Polsce ciepłomierzy produkowanych przez światowych liderów: Landis+Gyr, Qundis, Sensus

Landis + Gyr jest producentem ciepłomierzy ultradźwiękowych o zakresie przepływów od 0,6 m3/h do 60 m3/h przeznaczonych zarówno do użytku w zastosowaniach przemysłowych, jak i mieszkaniowych. Ciepłomierz produkowane przez Qundis to urządzenia przeznaczone do zastosowań mieszkaniowych. Są produkowane zarówno w wersjach mechanicznych, jak i ultradźwiękowych.

Ciepłomierz mieszkaniowy Q heat 5.5

Ciepłomierz mieszkaniowy QHeat5 z przewodem

Kompaktowy licznik mechaniczny, przystosowany do stosowania w układach grzewczych i chłodniczych, w których czynnikiem cieplnym jest woda lub wodny roztwór glikolu. Urządzenia szczególnie zalecane do indywidualnego opomiarowania mieszkań w budownictwie wielorodzinnym.

Ciepłomierz ultradźwiękowy T230

Ciepłomierz T230

Kompaktowy licznik ultradźwiękowy z korpusem kompozytowym, przystosowany do pracy w układach grzewczych i chłodniczych, w których czynnik stanowi woda.

Urządzenia szczególnie zalecane do indywidualnego opomiarowania mieszkań oraz do stosowania w budownictwie wielorodzinnym.

Ciepłomierz ultradźwiękowy T330

Ciepłomierz T330

Kompaktowy licznik ultradźwiękowy z korpusem mosiężnym, przystosowany do pracy w układach grzewczych, w których czynnikiem cieplnym jest woda.

Urządzenia szczególnie zalecane do indywidualnego opomiarowania mieszkań oraz do stosowania w budownictwie użyteczności publicznej.

Ciepłomierz ultradźwiękowy T550

Ciepłomierz ultradźwiękowy T550-UH50 z czujnikiem

Licznik ultradźwiękowy przystosowany do stosowania w układach grzewczych i chłodniczych, w których czynnik stanowi woda.

Urządzenia szczególnie zalecane do opomiarowania węzłów cieplnych, kotłowni, wymienników lub zasobników c.w.u. oraz do stosowania w budownictwie użyteczności publicznej.

Ciepłomierze - licznik mechaniczny UC50

Licznik mechaniczny UC50
Obszarem zastosowań przelicznika UC50 jest zarówno ciepłownictwo jak i chłodnictwo. Nadaje się do pracy w instalacjach wypełnionych wodą lub roztworem wody i glikolu. Przelicznik przelicza impulsy generowane przez przetwornik przepływu na strumień masowy. Temperatury zasilania i powrotu są mierzone przy użyciu rezystorów platynowych. Następnie kalkulowana jest objętość oraz różnica temperatury pomiędzy zasilaniem i powrotem, a ich iloczyn jest sumowany.

Podzielnik kosztów ciepła Q caloric 5.5

Elektroniczny podzielnik kosztów ciepła Q caloric 5.5

Dokładność pomiaru dzięki dwóm czujnikom temperatury i niezawodny nadajnik radiowy 

Nowy podzielnik kosztów ciepła Q caloric 5.5 umożliwia jeszcze łatwiejszy i bardziej elastyczny odczyt wskazań. Pomiar może być odczytywany zarówno lokalnie z wyświetlacza LCD, jak i zdalnie poprzez terminal inkasencki (Q walk-by) lub w automatycznym systemie odczytu stacjonarnego (Q AMR). Znacznie poprawiony zasięg transmisji bezprzewodowej upraszcza i skraca czas wymagany do zdalnego odczytu.

Scroll to Top