Legalizacja ciepłomierzy

Laboratorium

Dysponujemy największym w Polsce laboratorium metrologicznym do sprawdzania elementów składowych ciepłomierzy. Sprawdzamy i legalizujemy większość typów przetworników przepływu (zarówno mechanicznych jak i ultradźwiękowych), przeliczników wskazujących i czujników temperatury występujących na polskim rynku.

Posiadamy cztery niezależne stanowiska przepływowe do sprawdzania przetworników przepływu, dwa stanowiska do sprawdzania przeliczników wskazujących, stanowisko do sprawdzania czujników temperatury oraz dedykowane stanowisko do sprawdzania ciepłomierzy kompaktowych.

Zakres

Posiadane przez Santech stanowiska pomiarowe pozwalają na kontrole metrologiczną przetworników przepływu w zakresie średnic od 15 mm do 100 mm ( qp 0,6-60 m3/h ) oraz par czujników temperatury i przeliczników wskazujących. Świadczymy również usługi wymiany starych urządzeń pomiarowych na nowe.

Santech - legalizacja ciepłomierzy

Legalizacja ciepłomierzy

W celu ustalenia terminy legalizacji ciepłomierzy,
prosimy o kontakt z Panem Krzysztofem Staniszem:

k.stanisz@santech.com.pl
tel: +48 22 290 42 56

EKSPERTYZY

Oferujemy wykonanie ekspertyz poprawności wskazań urządzeń pomiarowych takich jak wodomierze, liczniki ciepła i ich elementy składowe. Ekspertyzy wykonujemy wykorzystując własne zaplecze laboratoryjne. Wykonujemy także badania zmęczeniowe wodomierzy i przetworników przepływu.

NAPRAWY

Świadczymy usługi w zakresie napraw wodomierzy oraz ciepłomierzy elektronicznych do wody. W tym: elektronicznych przeliczników wskazujących do ciepłomierzy, czujników temperatury, wodomierzy i przetworników przepływu do ciepłomierzy.

STANOWISKA LEGALIZACYJNE

Santech jest producentem stanowisk do legalizacji wodomierzy, ciepłomierzy oraz ich elementów składowych.

CENNIK

Cennik legalizacji ciepłomierzy. Wszystkie ceny uwzględniają wymagane opłaty za czynności Urzędów Administracji Miar.

Scroll to Top